Ampache - en to ca_ES translation catalogue (935 entries)

en: Filters
ca_ES: Filtres

en: Starts With
ca_ES: Comença per

en: Minimum Count
ca_ES: Compta mínim

en: Rated
ca_ES: Valorat

en: Unplayed
ca_ES: Encara sense reproduir

en: All Playlists
ca_ES: Totes les llistes

en: Catalog
ca_ES: Catàleg

en: All
ca_ES: Tot

en: Cookie
ca_ES: Galeta

en: Name
ca_ES: Nom

en: Ampache session username (if authenticated, information only)
ca_ES: Usuari ( si està autenticat, nomes informació) de sessió Ampache

en: Donate
ca_ES: Donar

en: Home
ca_ES: Inici

en: Play
ca_ES: Escoltar

en: Artists
ca_ES: Artistes

en: Albums
ca_ES: Àlbums

en: Playlists
ca_ES: Llistes de reproducció

en: Upload
ca_ES: Pujat

en: Now Playing
ca_ES: Sonant ara

en: Recently Played
ca_ES: Escoltat recentment

en: Newest Albums
ca_ES: Els àlbums més nous

en: Information
ca_ES: Informació

en: New messages
ca_ES: Nous missatges

en: Login
ca_ES: Entrada

en: Register
ca_ES: Registre

en: Loading
ca_ES: Carregant

en: Installation
ca_ES: Instal·lació

en: Localplay
ca_ES: Reproducció local

en: Random Play
ca_ES: Reproduir aleatòriament

en: Playlist
ca_ES: Llista de reproducció

en: Smart Playlist
ca_ES: Llista de reproducció intel·ligent

en: Search
ca_ES: Cerca

en: Preferences
ca_ES: Preferències

en: Catalogs
ca_ES: Catàlegs

en: User Tools
ca_ES: Eines d'usuari

en: E-mail Users
ca_ES: Correu als usuaris

en: Access Control
ca_ES: Control d'accés

en: Server Config
ca_ES: Configuració del servidor

en: Modules
ca_ES: Mòduls

en: Media Licenses
ca_ES: Llicencies de contingut

en: Browse
ca_ES: Mostra

en: Album
ca_ES: Àlbum

en: Artist
ca_ES: Artista

en: Statistics
ca_ES: Estadístiques

en: Song
ca_ES: Cançó

en: Democratic
ca_ES: Democràtic

en: Labels
ca_ES: Etiquetes

en: Radio Stations
ca_ES: Estació de ràdio

en: Video
ca_ES: Vídeo

en: Save
ca_ES: Desar

en: Cancel
ca_ES: Cancel.la

en: Play next
ca_ES: Següent

en: Play last
ca_ES: Reproduir últim

en: Add to Temporary Playlist
ca_ES: Afegir a una llista de reproducció temporal

en: Add to playlist
ca_ES: Afegir a la llista de reproducció

en: Prev
ca_ES: Previ

en: Page
ca_ES: Pàgina

en: of
ca_ES: de

en: Next
ca_ES: Següent

en: View
ca_ES: Veure

en: Pages
ca_ES: Pàgines

en: Infinite Scroll
ca_ES: Scroll infinit

en: Grid View
ca_ES: Vista de quadricula

en: Alphabet
ca_ES: Alfabet

en: Limit
ca_ES: Límit

en: Add to New Playlist
ca_ES: Afegeix a la nova llista

en: Batch download
ca_ES: Descàrrega en bloc

en: Clear Playlist
ca_ES: Neteja la llista

en: Random playlist
ca_ES: Llista de reproducció aleatòria

en: Refresh
ca_ES: Actualitzar

en: Delete
ca_ES: Borra

en: No items
ca_ES: No hi ha elements

en: More
ca_ES: Més

en: Add Current Host
ca_ES: Afegeix màquina actual

en: Add API / RPC Host
ca_ES: Afegir una màquina API / RPC

en: Add Local Network Definition
ca_ES: Afegeix definició de xarxa local

en: Advanced Add
ca_ES: Afegir detalladament

en: Access Control Entries
ca_ES: Control d'accés

en: Start Address
ca_ES: Adreça inicial

en: End Address
ca_ES: Adreça final

en: Level
ca_ES: Nivell

en: User
ca_ES: Usuari

en: Type
ca_ES: Tipus

en: Action
ca_ES: Acció

en: Edit
ca_ES: Editar

en: Full Name
ca_ES: Nom complert

en: Website
ca_ES: Web

en: State
ca_ES: Estat

en: City
ca_ES: Ciutat

en: New Password
ca_ES: Nova contrasenya

en: Confirm Password
ca_ES: Confirma la contrasenya

en: Clear Stats
ca_ES: Neteja estadístiques

en: Update Account
ca_ES: Actualitza el compte

en: Local Network Definition
ca_ES: Definició de xarxa local

en: Stream Access
ca_ES: Accés Stream

en: Read
ca_ES: LLegeix

en: Read/Write
ca_ES: LLegir/Escriure

en: Web Interface
ca_ES: Interfície Web

en: IPv4 or IPv6 Addresses
ca_ES: Adreça IPv4 o IPv6

en: Start
ca_ES: Comença

en: End
ca_ES: Acaba

en: Create ACL
ca_ES: Crea ACL

en: Add Catalog
ca_ES: Afegeix al catàleg

en: Catalog Name
ca_ES: Nom del catàleg

en: Auto-inserted Fields
ca_ES: Camps auto-inserits

en: Song Title
ca_ES: Títol de la cançó

en: Track (0 padded)
ca_ES: Pista (amb ceros a l'esquerra)

en: Disk
ca_ES: Disc

en: Genre
ca_ES: Gènere

en: Year
ca_ES: Any

en: Original Year
ca_ES: Any d'origen

en: Comment
ca_ES: Comentari

en: Label
ca_ES: Etiqueta

en: Release Type
ca_ES: Tipus d'edició

en: Catalog Number
ca_ES: Nombre del catàleg

en: Barcode
ca_ES: Codi de barres

en: Catalog Type
ca_ES: Tipus de catàleg

en: Select
ca_ES: Tria

en: Filename Pattern
ca_ES: Patró d'arxiu

en: Folder Pattern
ca_ES: Patró de carpeta

en: (no leading or ending '/')
ca_ES: (no començant ni acabant en '/')

en: Gather Art
ca_ES: Recollir portades

en: Build Playlists from Playlist Files. (m3u, m3u8, asx, pls, xspf)
ca_ES: Crear la llistes de reproducció de d'arxius. (m3u, m3u8, asx, pls, xspf)

en: Catalog Media Type
ca_ES: Tipus de contingut del Catàleg

en: Music
ca_ES: Música

en: MusicBrainz ID
ca_ES: ID de MusicBrainz

en: Category
ca_ES: Categoria

en: Company
ca_ES: Companyia

en: Summary
ca_ES: Resum

en: Address
ca_ES: Direcció

en: Status
ca_ES: Estat

en: Add
ca_ES: Afegir

en: Add Radio Station
ca_ES: Afegir estació de ràdio

en: Stream URL
ca_ES: URL de l'stream

en: Create Playlist
ca_ES: Crear llista de reproducció

en: Private
ca_ES: Privat

en: Public
ca_ES: Públic

en: Create
ca_ES: Crea

en: Subscribe to Podcast
ca_ES: Suscriure's a un Podcast

en: Podcast Feed URL
ca_ES: Adreça del podcast

en: Subscribe
ca_ES: Subscriure's

en: Recipient
ca_ES: Receptor

en: Subject
ca_ES: Assumpte

en: Message
ca_ES: Missatge

en: Send
ca_ES: Enviar

en: Starting New Media Search
ca_ES: Començant cerca de cançons

note: HINT: Catalog Name
en: Starting New Media Search on "%s" Catalog
ca_ES: Començant a cercar noves cançons al catàleg "%s"

en: Found
ca_ES: Trobat

en: None
ca_ES: No cap

en: Reading
ca_ES: Llegint

en: Share
ca_ES: Compartir

en: Allow Stream
ca_ES: Permetre Stream

en: Post to Shoutbox
ca_ES: Posa al Shoutbox

en: Target folder
ca_ES: Carpeta destí

en: Music License
ca_ES: Llicència de música

en: WARNING
ca_ES: AVÍS

en: Files
ca_ES: Fitxers

en: Remove
ca_ES: Esborra

en: Add User
ca_ES: Afegir usuari

en: Username
ca_ES: Nom d'usuari

en: Password
ca_ES: Contrasenya

en: User Access Level
ca_ES: Nivell d'accés de l'usuari

en: Guest
ca_ES: Convidat

en: Content Manager
ca_ES: Administrador de contingut

en: Catalog Manager
ca_ES: Administrador del catàleg

en: Admin
ca_ES: Administrador

en: Search on Google ...
ca_ES: Buscar a Google

en: Search on DuckDuckGo ...
ca_ES: Buscar a DuckDuckGo

en: Search on Wikipedia ...
ca_ES: Buscar a Wikipedia

en: Search on Last.fm ...
ca_ES: Buscar a Last.fm

en: Played
ca_ES: Reproduït

note: HINT: Number of times an object has been played
en: %d time | %d times
ca_ES[0]: %d vegades
ca_ES[1]: %d vegades

en: Uploaded by
ca_ES: Pujat per

en: Actions
ca_ES: Accions

en: Random to Temporary Playlist
ca_ES: Llista de reproducció Aleatòria a Temporal

en: RSS Feed
ca_ES: Canal RSS

en: Post Shout
ca_ES: Enviar el post

en: Graphs
ca_ES: Gràfics

en: Update from tags
ca_ES: Actualitza des de les etiquetes

en: Edit Album
ca_ES: Edita l'àlbum

en: Download
ca_ES: Baixar

en: Songs
ca_ES: Cançons

en: Rating
ca_ES: Qualificat

en: Unknown (Orphaned)
ca_ES: Desconegut (orfa)

en: Loading...
ca_ES: Carregant...

en: Show All
ca_ES: Mostra-ho tot

en: Play All
ca_ES: Reproduir tot

en: Play All Last
ca_ES: reproduir tots els últims

en: Add All to Temporary Playlist
ca_ES: Afegir tots a una llista de reproducció temporal

en: Random All to Temporary Playlist
ca_ES: llista de reproducció aleatòria completa a temporal

en: Edit Artist
ca_ES: Edita l'artista

en: Similar Artists
ca_ES: Artistes similars

en: Time
ca_ES: Temps

en: Invalid
ca_ES: Invàlid

en: Album Art
ca_ES: Portades

en: Click to close window
ca_ES: Click per tancar la finestra

en: Yes
ca_ES: Sí

en: New broadcast
ca_ES: Nova emisió

en: Started
ca_ES: Començat

en: Listeners
ca_ES: Oients

en: No Broadcast found
ca_ES: No s'han trobat emissions

en: Disable
ca_ES: Desactiva

en: Enable
ca_ES: Permet

en: Verify
ca_ES: Verifica

en: Clean
ca_ES: Neteja

en: Update
ca_ES: Actualitza

en: Import
ca_ES: Importa

en: Go
ca_ES: Anar

en: Path
ca_ES: Ruta

en: Last Verify
ca_ES: Última verificació

en: Last Add
ca_ES: Últim afegit

en: Last Clean
ca_ES: Última neteja

en: No Catalog found
ca_ES: No s'ha trobat cap Catàleg

en: Description
ca_ES: Descripció

en: Version
ca_ES: Versió

en: Activate
ca_ES: Activa

en: Clean Catalog
ca_ES: Netejar Catàleg

note: HINT: Catalog Name
en: Cleaning the "%s" Catalog
ca_ES: Netetjant el Catàleg "%s"

en: Checking
ca_ES: Comprovant

en: Continue
ca_ES: Continua

en: Ampache Debug
ca_ES: Depurar Ampache

en: Generate Configuration File
ca_ES: Generar arxiu de configuració

en: Write New Config
ca_ES: Guardar nova configuració

en: Set Database Charset
ca_ES: Estableix el joc de caràcters

en: Clear Songs Cache
ca_ES: Esborrar cau de cançons

en: Clear Artists Cache
ca_ES: Esborrar cau d'artistes

en: Clear Albums Cache
ca_ES: Esborrar cau d'àlbums

en: Ampache Update
ca_ES: Actualitza Ampache

en: Installed Ampache version
ca_ES: Versió instal·lada de Ampache

en: Latest Ampache version
ca_ES: Última versió de Ampache

en: GitHub Branch
ca_ES: Branca de GitHub

en: Force check
ca_ES: Força comprovació

en: PHP Settings
ca_ES: Configuració PHP

en: Setting
ca_ES: Opcions

en: Value
ca_ES: Valor

en: Memory Limit
ca_ES: Límit de memòria

en: Maximum Execution Time
ca_ES: Temps d'execució màxim

en: Override Execution Time
ca_ES: Sobreescriu el temps d'execució

en: Failed
ca_ES: Fallat

en: Succeeded
ca_ES: Aconseguit

en: Zlib Support
ca_ES: Suport Zlib

en: GD Support
ca_ES: Suport GD

en: Iconv Support
ca_ES: Suport Iconv

en: Gettext Support
ca_ES: Suport gettext

en: Current Configuration
ca_ES: Configuració actual

en: Preference
ca_ES: Preferència

en: %s Playlist
ca_ES: Llista de reproducció %s

en: Democratic Playlist
ca_ES: Llista de reproducció democràtica

en: Cooldown
ca_ES: Refredament

en: Configure Democratic Playlist
ca_ES: Configura la llista de reproducció democràtica

en: Playing from base playlist
ca_ES: Escoltant des de la llista de reproducció base

en: Votes
ca_ES: Vots

en: Title
ca_ES: Títol

en: Remove Vote
ca_ES: Borra el vot

en: Add Vote
ca_ES: Afegeix un vot

en: Debug Page
ca_ES: Pàgina de depuració

en: Access Denied
ca_ES: Accés denegat

en: Filename
ca_ES: Nom de l'arxiu

en: Addition Time
ca_ES: Temps afegit

note: HINT: Catalog Name
en: Settings for Catalog: %s
ca_ES: Configuració del Catàleg : %s

en: Save Catalog Settings
ca_ES: Guarda la configuració del catàleg

en: Base Playlist
ca_ES: Llista base

en: Cooldown Time
ca_ES: Temps de refredament

en: minutes
ca_ES: minuts

en: Make Default
ca_ES: Converteix-ho en predeterminat

en: Description:
ca_ES: Descripció:

en: Confirm
ca_ES: Confirmar

en: Owner
ca_ES: Propietari

en: Author
ca_ES: Autor

en: Language
ca_ES: Llengua

en: Random
ca_ES: Aleatori

en: Edit Existing Shoutbox Post
ca_ES: Editar missatge de Shoutbox existent

en: Comment:
ca_ES: Comentari:

en: Track
ca_ES: Peça

en: Composer
ca_ES: Compositor

en: User Properties
ca_ES: Propietats de l'usuari

en: Other Options
ca_ES: Altres opcions

en: Config Preset
ca_ES: Configuració per defecte

en: System
ca_ES: Sistema

en: Default
ca_ES: Per defecte

en: Minimalist
ca_ES: Minimalista

en: Community
ca_ES: Comunitat

en: Update User
ca_ES: Actualitza l'usuari

en: Export Catalog
ca_ES: Exporta el catàleg

en: Export
ca_ES: Exporta

en: Broadcasts
ca_ES: Emissions

en: Podcast Episodes
ca_ES: Episodis del podcast

en: Videos
ca_ES: Vídeos

en: Newest
ca_ES: El més nou

en: Search Ampache
ca_ES: Cerca Ampache

en: Maximum Results
ca_ES: Resultats com a màxim

en: Unlimited
ca_ES: Sense límit

en: Save as Smart Playlist
ca_ES: Desar com a llista de reproducció intel·ligent

en: Searched
ca_ES: Cercat

en: Direct URL to Image
ca_ES: Directa des de URL a imatge

en: Local Image
ca_ES: Imatge local

en: Get Art
ca_ES: Aconsegueix la portada

en: Month
ca_ES: Mes

en: Day
ca_ES: Dia

en: Hour
ca_ES: Hora

en: Media is currently playing, are you sure you want to close?
ca_ES: Hi ha contingut reproduint-se. Segur que vols sortir ?

en: Previous
ca_ES: Previ

en: Pause
ca_ES: Pausa

en: Stop
ca_ES: Atura

en: Repeat
ca_ES: Repeteix

en: Show Lyrics
ca_ES: Mostra la lletra

en: My Broadcast
ca_ES: La meva emissió

en: Add All to playlist
ca_ES: Afegir tots a la llista de reproducció

en: ReplayGain
ca_ES: Guany durant reprtició

en: This media is not supported by the player. Is your browser up to date?
ca_ES: Aquest contingut no està suportat per el reproductor. Està el teu navegador actualitzat ?

en: Importing a Playlist from a File
ca_ES: Important un llista des d'un fitxer

en: Import Playlist
ca_ES: Importa una llista de reproducció

en: Albums of the Moment
ca_ES: Àlbums del moment

en: Step 1 - Create the Ampache database
ca_ES: Pas 1 - Crear al base de dades de Ampache

en: Step 2 - Create configuration files (ampache.cfg.php ...)
ca_ES: Pas 2 - Crear els arxius de configuració (ampache.cfg.php ...)

en: Step 3 - Set up the initial account
ca_ES: Pass 3. Establir el compte inicial

en: Create Admin Account
ca_ES: Crea compte d'administració

en: Create Account
ca_ES: Crear un compte

en: Requirements
ca_ES: Requisits

en: A MySQL server with a username and password that can create/modify databases
ca_ES: Servidor MySQL amb nom d'usuari (i clau) que pugui modificar dades

en: Check
ca_ES: Comprovar

en: "ampache.cfg.php.dist" is readable
ca_ES: Es pot llegir "ampache.cfg.php.dist"

en: This tests whether the configuration template can be read.
ca_ES: Comprova so es pot llegir la plantilla de configuració

en: "ampache.sql" is readable
ca_ES: Es pot llegir "ampache.sql"

en: This tests whether the file needed to initialize the database structure is available.
ca_ES: Comprova si existeix l'arxiu que cal per inicialitzar la base de dades

en: "ampache.cfg.php" is writable
ca_ES: Es pot escriure "ampache.cfg.php"

en: This step takes the basic config values and generates the config file. If your config/ directory is writable, you can select "write" to have Ampache write the config file directly to the correct location. If you select "download" it will prompt you to download the config file, and you can then manually place the config file in %s.
ca_ES: Aquest punt pren els valors de configuració bàsics i genera un arxiu de configuració. Si Ampache pot escriure al teu directori de  configuració, pots seleccionar "write" perquè es generi all lloc adequat. Si selecciones "download", et demanarà on descarregar-lo i aleshores el podras moure manualment a %s.

en: Various
ca_ES: Varis

en: Web Path
ca_ES: Ruta del web

en: Database Connection
ca_ES: Connexió amb la base de dades

en: Database Name
ca_ES: Nom de la base de dades

en: MySQL Hostname
ca_ES: MySQL  hostname

en: MySQL Port (optional)
ca_ES: Port MySQL (opcional)

en: MySQL Username
ca_ES: Usuari de MySQL

en: MySQL Password
ca_ES: Contrasenya de MySQL

en: required
ca_ES: requerit

en: Installation Type
ca_ES: Tipus d'instalació

en: Optimize Ampache for your use case. The installer will enable/disable features automatically.
ca_ES: Optimitza Ampache per les teves condicions. L'instal·lador activarà/desactivarà funcionalitats automàticament

en: Ampache is configured for personal use with the best features.
ca_ES: Ampache està configurat per us personal amb les millors opcions

en: Only essential features are enabled to simply stream your music from the Web Interface.
ca_ES: Només s'activen les funcionalitats necessàries per tal de que puguis emetre la teva música des de l'Interfície Web

en: Recommended settings when using Ampache as a frontend for a music community.
ca_ES: Configuració recomanada quan s'utilitza Ampache per una comunitat

en: Allow Transcoding
ca_ES: Permetre transcodificació

en: Transcoding allows you to convert music from one encoding to another. Ampache supports on the fly transcoding of any file type based on user, player, IP address or available bandwidth. In order to transcode, Ampache takes advantage of existing binary applications such as ffmpeg. In order for transcoding to work you must first install the supporting applications and ensure that they are executable by the web server.
ca_ES: La Transcodificació permet convertir música de un codec a un altre. Ampache suporta la transcodificació "en viu", de qualsevol arxiu depenent de l'usuari, el reproductor,adreça IP o ample de banda disponible. Per tal de transcodificar, Ampache fa servir aplicacions prèviament existents, tal com ff mpeg. Perquè la transcodificació funcioni, s'han d'instal·lar aquestes aplicacions i assegurar-se  de que siguin executables per el servidor web

en: See wiki page
ca_ES: Veure wiki

en: Template Configuration
ca_ES: Plantilla de Configuració

en: Players
ca_ES: Reproductors

en: Ampache is more than only a web interface. Several backends are implemented to ensure you can stream your media to any player.
ca_ES: Ampache es mes que una interfície web. Disposa de diversos motors interns per tal d'assegurar que puguis emetre el teu contingut a qualsevol reproductor

en: Write
ca_ES: Escriure

en: rest/.htaccess configured?
ca_ES: Està configurat rest/.htaccess?

en: play/.htaccess exists?
ca_ES: Existeix play/.htaccess?

en: play/.htaccess configured?
ca_ES: Està configurat play/.htaccess?

en: Disabled
ca_ES: Desactivat

en: config/ampache.cfg.php exists?
ca_ES: Existeix config/ampache.cfg.php ?

en: config/ampache.cfg.php configured?
ca_ES: Està configurat config/ampache.cfg.php ?

en: Recheck Config
ca_ES: Comprovar Configuració

en: Skip
ca_ES: Saltar

en: Create Config
ca_ES: Crear Configuració

en: Insert Ampache Database
ca_ES: Inserix la BD de l'ampache

en: Desired Database Name
ca_ES: Nom desitjat per la base de dades

en: MySQL Administrative Username
ca_ES: Nom d'usuari administrador de Mysql

en: MySQL Administrative Password
ca_ES: Contrasenya de l'administrador de Mysql

en: Create Database
ca_ES: Crear base de dades

en: Create Tables
ca_ES: Crear taules

en: Create Database User
ca_ES: Crear usuari de la base de dades

en: Ampache Database Username
ca_ES: Nom d'usuari de la base de dades de l'Ampache

en: Ampache Database User Password
ca_ES: Contrasenya de l'usuari de la base de dades de l'Ampache

en: Insert Database
ca_ES: Inserir base de dades

en: Choose Installation Language
ca_ES: Escull Llengua d'instal·lació

en: Date
ca_ES: Data

en: IP Address
ca_ES: Adreça IP

en: Unknown
ca_ES: Desconegut

en: Label Edit
ca_ES: Edició de Etiqueta

en: Edit Label
ca_ES: Editar Etiqueta

en: Create Label
ca_ES: Crear Etiqueta

en: No label found
ca_ES: No s'ha trobat etiqueta

en: Live Stream Edit
ca_ES: Editar emissió en directe

en: Manage
ca_ES: Gestionar

en: No live stream found
ca_ES: No s'ha trobat cap emissió en directe

en: Add Localplay Instance
ca_ES: Afegir instància de reproducció local

en: Add Instance
ca_ES: Afegeix una instància

en: Decrease Volume
ca_ES: Baixa el volum

en: Increase Volume
ca_ES: Puja el volum

en: Edit Localplay Instance
ca_ES: Edita la instància de reprodució local

en: Update Instance
ca_ES: Actualitza la instància

en: Show Localplay Instances
ca_ES: Mostra instàncies de reproducció local

en: Edit Instance
ca_ES: Edita la instància

en: Localplay Control
ca_ES: Control de reproducció local

en: Volume
ca_ES: Volum

en: Remember Me
ca_ES: Recorda'm

en: Lost Password
ca_ES: Contrasenya perduda

en: Submit
ca_ES: Enviar

en: Show more
ca_ES: Mostrar més

en: Mail to
ca_ES: E-mail a

en: Mail Everyone
ca_ES: Correu a tothom

en: Mail Users
ca_ES: Correu dels usuaris

en: Mail Admins
ca_ES: Correu als Administradors

en: Mail Inactive Users
ca_ES: Correu als usuaris inactius

en: Inactive Users
ca_ES: Usuaris inactius

en: From
ca_ES: De

en: Yourself
ca_ES: Tu mateix

en: Gather All Art
ca_ES: Aconseguir totes les portades

en: Show Disabled Songs
ca_ES: Mostrar cançons deshabilitades

en: Add to All
ca_ES: Afegeix a tot

en: Verify All
ca_ES: Verifica-ho tot

en: Clean All
ca_ES: Esborra-ho tot

en: Update All
ca_ES: Actualitza-ho tot

en: Users
ca_ES: Usuaris

en: Object
ca_ES: Objecte

en: Sticky
ca_ES: Adhesives

en: Date Added
ca_ES: Data afegida

en: Playlist Edit
ca_ES: Editar la llista de reproducció

en: Do you really want to delete this Playlist?
ca_ES: Segur que vols esborrar aquesta llista de reproducció

en: Reorder
ca_ES: Reordenar

en: Playlist Name
ca_ES: Nom de la llista de reproducció

en: No playlist found
ca_ES: No s'ha trobat cap llista de reproducció

en: Web Player
ca_ES: Reproductor Web

en: Deactivate
ca_ES: Desactivar

en: Upgrade
ca_ES: Actualitzar

en: Link
ca_ES: Enllaç

en: Length
ca_ES: Longitud

en: Size
ca_ES: Mida

en: Channels
ca_ES: Canals

en: Sync
ca_ES: Sincronitzar

en: Episodes
ca_ES: Episodis

en: Apply to All
ca_ES: Aplica a tot

en: Access Level
ca_ES: Nivell d'accés

en: Update Preferences
ca_ES: Actualitza les preferències

en: Sent by
ca_ES: Enviat per

en: Reply
ca_ES: Respondre

en: Compose
ca_ES: Escriure

en: No message found
ca_ES: No s'han trobat missatges

en: Cache Hits:
ca_ES: Impactes al cau

en: Play Random Selection
ca_ES: Reproduir aleatoriament la selecció

en: %d minute | %d minutes
ca_ES[0]: %d minut
ca_ES[1]: %d minuts

en: %d hour | %d hours
ca_ES[0]: %d hora
ca_ES[1]: %d hores

en: Size Limit
ca_ES: Mida límit

en: Enqueue
ca_ES: Posa a la cua

en: Last Played
ca_ES: Últim escoltat

en: %d second ago | %d seconds ago
ca_ES[0]: fa %d segon
ca_ES[1]: fa %d segons

en: %d minute ago | %d minutes ago
ca_ES[0]: fa %d minut
ca_ES[1]: fa %d minuts

en: %d hour ago | %d hours ago
ca_ES[0]: fa %d hora
ca_ES[1]: fa %d hores

en: %d day ago | %d days ago
ca_ES[0]: fa %d dia
ca_ES[1]: fa %d dies

en: %d week ago | %d weeks ago
ca_ES[0]: fa %d setmana
ca_ES[1]: fa %d setmanes

en: %d month ago | %d months ago
ca_ES[0]: fa %d mes
ca_ES[1]: fa %d messos

en: %d year ago | %d years ago
ca_ES[0]: fa %d any
ca_ES[1]: fa %d anys

en: %d decade ago | %d decades ago
ca_ES[0]: fa %d dècada
ca_ES[1]: fa %d dècades

en: Registration
ca_ES: Registre

en: Return to Login Page
ca_ES: Torna a la pàgina d'entrada

en: Rules
ca_ES: Regles

en: Anywhere
ca_ES: Qualsevol lloc

en: Add Smart Playlist
ca_ES: Afegir llista de reproducció intel·ligent

en: No smart playlist found
ca_ES: No s'han trobat llistes de reproducció intel·ligents

en: Smart Playlist Edit
ca_ES: Editar una llista de reproducció intel·ligent

en: Save Changes
ca_ES: Guarda els canvis

en: Options
ca_ES: Opcions

en: Last Visit
ca_ES: Última visita

en: License
ca_ES: Llicència

en: Not Enough Data
ca_ES: No hi ha prou dades

en: Ampache -- Config Debug Page
ca_ES: Ampache -- Pàgina de configuració de depuració

en: You may have reached this page because a configuration error has occurred. Debug information is below.
ca_ES: Potser has arribat aquí perquè hi ha un error de configuració. Informació de depuració a sota.

en: Web Installation
ca_ES: Instal·lació web

en: OK
ca_ES: D'acord

en: PHP version
ca_ES: Versió PHP

en: Dependencies
ca_ES: Dependències

en: PHP PDO extension
ca_ES: Extensió PHP PDO

en: PHP session extension
ca_ES: Extensió PHP de sessions

en: PHP iconv extension
ca_ES: Extensió PHP iconv

en: PHP JSON extension
ca_ES: Extensió PHP JSON

en: PHP zlib extension
ca_ES: Extensió PHP zlib

en: PHP GD extension
ca_ES: Extensió PHP GD

en: PHP max upload size
ca_ES: Tamany màxim de pujada PHP

en: This test makes sure that your web_path variable is set correctly and that we are able to get to the index page. If you do not see a check mark here then your web_path is not set correctly.
ca_ES: Aquesta prova assegura que el seu directori web path s'ha definit correctament i quees pot arribar a la pàgina índex. Si no veus una marca de verificació aquíllavors el seu directori web no està configurat correctament.

en: User Activated
ca_ES: Usuari activat

en: Validation Failed
ca_ES: Ha fallat la validació

en: The validation key used isn't correct
ca_ES: La clau de validació no és correcta

en: Never
ca_ES: Mai

en: Display Name
ca_ES: Nom visible

en: Last Seen
ca_ES: Última vegada vist

en: Activity
ca_ES: Activitat

en: User is Online Now
ca_ES: L'usuari és en línea ara

en: User is Offline Now
ca_ES: L'usuari és fora de línia ara

en: Following
ca_ES: Seguint

en: Followers
ca_ES: Seguidors

en: Active Playlist
ca_ES: Llista activa

en: User Agreement
ca_ES: LLicència d'usuari

en: I Accept
ca_ES: Accepto

en: Registration Date
ca_ES: Data del registre

en: Verify Catalog
ca_ES: Verificar Catàleg

note: HINT: Catalog Name
en: Updating the %s Catalog
ca_ES: Actualitzar el Catàleg %s

en: Verified
ca_ES: Verificat

en: Subtitle
ca_ES: Subtítol

en: Resolution
ca_ES: Resolució

en: Display
ca_ES: Veure

en: Added
ca_ES: Afegit

en: Show Catalogs
ca_ES: Mostra els catàlegs

en: Browse Users
ca_ES: Mostra els usuaris

en: Manage Shoutbox
ca_ES: Gestiona Shoutbox

en: Clear Now Playing
ca_ES: Esborra escoltant ara

en: Add ACL
ca_ES: Afegir ACL

en: Show ACL(s)
ca_ES: Mostra els ACL(s)

en: Localplay Controllers
ca_ES: Controladors locals

en: Catalog Types
ca_ES: Tipus de catàleg

en: Manage Plugins
ca_ES: Gestionar plugins

en: Uploads
ca_ES: Pujades

en: Smart Playlists
ca_ES: Llistes de reproducció intel·ligents

en: Log out
ca_ES: Surt

en: Show Instances
ca_ES: Mostra instàncies

en: Show Playlist
ca_ES: Mostra la llista

en: Active Instance
ca_ES: Instància activa

en: Localplay Disabled
ca_ES: Reproducció local desactivada

en: Allow Localplay Set to False
ca_ES: Permetre reproducció local establert a Fals

en: Localplay Controller Not Defined
ca_ES: No s'ha definit el controlador de reproducció local

en: Account
ca_ES: Compte

en: No Catalog configured yet. To start streaming your media, you now need to %1$s add a Catalog %2$s
ca_ES: Encara no hi ha cap Catàleg configurat. Per tal de començar a emetre, es requereix que  %1$s afegeixi un Catàleg %2$s

en: Added to playlist
ca_ES: S'ha afegit a la llista de reproducció

note: HINT: File
en: Unknown %s
ca_ES: %s desconegut

en: Add New
ca_ES: Afegeix nou

en: View License
ca_ES: Veure Llicència

en: Links
ca_ES: Enllaços

en: Song Information
ca_ES: Informació de la cançó

en: Access Control not Enabled
ca_ES: Control de accés No Activat

en: Invalid Request
ca_ES: Petició invàlida

en: Server
ca_ES: Servidor

en: Incorrect username or password
ca_ES: Nom d'usuari o clau incorrecte

en: Ampache XSPF Playlist
ca_ES: Llista de reproducció Ampache XSPF

en: No Problem
ca_ES: Cap Problema

en: Your new Access Control List(s) have been created
ca_ES: La teva nova llista d'accés ha estat creada

en: Your Access List entry has been removed
ca_ES: S'ha esborrat la teva entrada a la Llista de control d'accés

en: Are You Sure?
ca_ES: Estàs segur ?

en: Your Access Control List has been updated
ca_ES: S'ha actualitzat la teva llista d'accés

en: Please select a Catalog type
ca_ES: Si et plau, escull un tipus de Catàleg

en: Please enter a Catalog name
ca_ES: Si et plau, escull un nom pel Catàleg

en: The Catalog creation process has started
ca_ES: Ha començat el procés de creació del Catàleg

en: Catalog update process has started
ca_ES: Ha començat el procés d'actualització del Catàleg

en: The Catalog cleaning process has started
ca_ES: Ha començat el procés de neteja del Catàleg

en: All Now Playing data has been cleared
ca_ES: S'han esborrat les dades de reproducció en curs

en: Catalog statistics have been cleared
ca_ES: S'han esborrat les estadístiques del Catàleg

en: The Catalog has been deleted
ca_ES: S'ha esborrat el Catàleg

en: There Was a Problem
ca_ES: Hi ha hagut un problema

en: You didn't select any disabled Songs
ca_ES: No has seleccionat cap cançó deshabilitada

en: Finished Processing Disabled Songs
ca_ES: Fi de processament de cançons deshabilitades

en: The Catalog art search has started
ca_ES: Ha començat el procés de cerca d'il·lustracions del Catàleg

en: This will permanently delete your Catalog
ca_ES: Això esborrarà permanentment el teu Catàleg

en: The Catalog has been updated
ca_ES: S'ha actualitzat el Catàleg

en: The subdirectory update has started
ca_ES: Ha començat l'actualització del subdirectori

note: HINT: Username (Short Name)
en: %s has been deleted
ca_ES: S'ha esborrat %s

en: The License has been deleted
ca_ES: S'ha esborrat una Llicència

en: The License has been updated
ca_ES: S'ha actualitzat la llicència

en: A new License has been created
ca_ES: S'ha creat una nova Llicència

en: Your e-mail has been sent
ca_ES: S'ha enviat el teu e-mail

en: Your e-mail has not been sent
ca_ES: El teu e-mail no s'ha enviat

en: This will disable the Catalog module
ca_ES: Això desactivarà el mòdul de Catàleg

en: This will disable the Localplay module
ca_ES: Aixo desactivara la reproducció local

en: This will disable the Plugin and remove your settings
ca_ES: Això desactivarà el plugin i esborrarà la seva configuració

en: Failed to enable the Catalog module
ca_ES: Error en activar el mòdul de Catàleg

en: The Module has been enabled
ca_ES: El Mòdul s'ha activat

en: Failed to enable the Localplay module
ca_ES: Error activant el reproductor local

en: Localplay has been enabled
ca_ES: S'ha activat la reproducció local

en: Unable to install this Plugin
ca_ES: No es pot instal.lar el Plugin

en: The Plugin has been enabled
ca_ES: S'ha activat el plugin

en: Unable to disable the Catalog module.
ca_ES: No s'ha pogut desactivar el mòdul de Catàleg

en: The Module has been disabled
ca_ES: El Mòdul s'ha desactivat

en: The Plugin has been disabled
ca_ES: S'ha desactivat el plugin

en: The Plugin has been upgraded
ca_ES: S'ha actualitzat el plugin

en: Shoutbox post has been deleted
ca_ES: El missatge de Shoutbox s'ha esborrat

en: Shoutbox post has been updated
ca_ES: Missatge Shoutbox actualitzat

en: Your cache has been cleared successfully
ca_ES: El cau s'ha buidat correctament

en: Your database and associated tables have been updated to match your currently configured charset
ca_ES: S'ha actualitzat la base de dades i taules asociades per coincidir amb el joc de caràcters configurat

en: Your Passwords don't match
ca_ES: Les claus no coincideixen

en: A Username is required
ca_ES: Es requereix un nom d'usuari

en: That Username already exists
ca_ES: Aquest nom d'usuari ja existeix

en: You entered an invalid e-mail address
ca_ES: Has entrat un adreça d'e-mail invàlida

en: The new User was not created
ca_ES: No s'ha creat el nou usuari

en: New User Added
ca_ES: Nou usuari afegit

note: HINT: %1 Username, %2 Access (Guest, User, Admin)
en: %1$s has been created with an access level of %2$s
ca_ES: %1$s s'ha creat amb nivell d'accés %2$s

en: You need at least one active Administrator account
ca_ES: Es necesita com a mínim un comte d'Administrador actiu

en: Avatar has been deleted
ca_ES: L'Avatar s'ha esborrat

en: A new user API Key has been generated
ca_ES: S'ha generat una nova API key

note: HINT: User Fullname
en: This will permanently delete the user "%s"
ca_ES: S'esborrarà permanentment l'usuari "%s"

en: This Avatar will be deleted
ca_ES: S'esborrarà aquest Avatar

en: %s IP History
ca_ES: %s IP històric

en: Please check your image is within the minimum %1$s and maximum %2$s dimensions
ca_ES: Si et plau, assegurat de que el tamany de la imatge està entre %1$s i %2$s

en: The Album has been deleted
ca_ES: S'ha esborrat l'àlbum

en: The Album and all files will be deleted
ca_ES: S'esborrarà l'àlbum i tots els arxius

en: Starting Update from Tags
ca_ES: Començant a actualitzar des de les etiquetes

en: Broadcast has been deleted
ca_ES: La emissió s'ha esborrat

en: This Broadcast will be deleted
ca_ES: S'esborrarà la emissió

en: The Playlist has been deleted
ca_ES: La llista de reproducció s'ha esborrat

en: The Ampache database username or password is missing
ca_ES: No hi ha nom d'usuari o clau de la base de dades Ampache

en: Playlist created
ca_ES: Llista de reproducció creada

note: HINT: Number of songs
en: Successfully imported playlist with %d song. | Successfully imported playlist with %d songs.
ca_ES[0]: Importada amb èxit la llista de reproducció amb %d cançò.
ca_ES[1]: Importada amb èxit la llista de reproducció amb %d cançons.

en: The Playlist could not be imported
ca_ES: No es pot importar la llista de reproducció

en: No valid songs found in playlist file
ca_ES: No s'han trobat cançons vàlides a l'arxiu de llista de reproducció

en: Wrong target Catalog type
ca_ES: Catàleg de tipus erròni

en: Unknown user
ca_ES: Usuari desconegut

en: Subject is required
ca_ES: Es requereix Tema

en: You must enter a Username
ca_ES: Has d'entrar un Nom d'usuari

en: You must enter a password
ca_ES: Has d'entrar una contresenya

en: Passwords do not match
ca_ES: Les contrasenyes no coincideixen

en: Failed to create playlist
ca_ES: No s'ha pogut crear la llista de reproducció

en: Your search has been saved as a Smart Playlist with the name %s
ca_ES: La teva cerca s'ha guardat com a llista de reproducció intel·ligent amb nom %s

en: Beets Catalog was selected, but no Beets DB file was provided
ca_ES: S'ha seleccionat un Catàleg Beets , però no s'ha indicat cap base de dades Beets

en: This path belongs to an existing Beets Catalog: %s
ca_ES: La ruta pertany a una Catàleg Beets: %s

en: Beets Server URI
ca_ES: URI del servidor Beets

en: Remote Catalog type was selected, but the path is not a URL
ca_ES: S'ha escollit un Catàleg de tipus remot, però la ruta no es una URL

en: Go to https://www.dropbox.com/developers/apps/create
ca_ES: Ves a https://www.dropbox.com/developers/apps/create

en: Error: API Key, Secret and Access Token Required for Dropbox Catalogs
ca_ES: Error: Es requereix clau API, secret i token d'accés per els Catàlegs Dropbox

en: Error: Catalog with %s already exists
ca_ES: Error: Ja existeix un Catàleg amb %s

en: Catalog Update Finished.  Total Media: [%s]
ca_ES: Ha acabat l'actualització del Catàleg. Contingut Total : [%s]

note: HINT: directory (file path)
en: This path belongs to an existing local Catalog: %s
ca_ES: Aquesta ruta pertany a un Catàleg local existent: %s

note: HINT: directory (file path)
en: Unable to change to directory: %s
ca_ES: Impossible canviar al directori: %s

en: Catalog Updated
ca_ES: Catàleg actualitzat

en: Total Time: [%s] Total Media: [%s] Media Per Second: [%s]
ca_ES: Temps total: [%s] Contingut total: [%s] Ítems per segon: [%s]

en: Catalog root unreadable, stopping clean
ca_ES: No es pot llegir l'arrel del Catàleg. Avortant neteja

en: Specified path is inside an existing catalog
ca_ES: La ruta especificada es a dins de un Catàleg existent

en: No username or password was specified
ca_ES: No s'ha especificat nom d'usuari o clau

note: HINT: remote URI
en: This path belongs to an existing remote Catalog: %s
ca_ES: Aquesta ruta pertany a un Catàleg remot existent: %s

en: Running Remote Update
ca_ES: Engegant actualització remota

en: Failed to connect to the remote server
ca_ES: Erro connectant al servidor remot

en: Remote Catalog Updated
ca_ES: Catàleg Remot Actualitzat

en: Updated
ca_ES: Actualitzat

en: Completed updating remote Catalog(s).
ca_ES: S'ha acabat l actualització del(s) Catàleg(s) remot(s)

en: After creating the Catalog, you must 'Make it ready' on the Catalog table.
ca_ES: Desprès de crear un Catàleg, l'has de activar a la Taula de Catàlegs

en: Server URI
ca_ES: URI del servidor

en: Library Name
ca_ES: Nom de biblioteca

en: Seafile Username/Email
ca_ES: Nom d'usuari/e-mail Seafile

en: Seafile username is required
ca_ES: Es requereix un nom d'usuari Seafile

note: HINT: count of songs updated
en: Total Media: [%s]
ca_ES: Contingut total: [%s]

en: No media was updated, did you respect the patterns?
ca_ES: No s'ha actualitzat contingut, has respectat els patrons?

note: HINT: subsonic catalog URI
en: This path belongs to an existing Subsonic Catalog: %s
ca_ES: La ruta especificada pertany a un Catàleg Subsonic: %s

en: Completed updating Subsonic Catalog(s)
ca_ES: Ha acabat l'actualització del(s) Catàleg(s) Subsonic

en: Could not find the Seafile library called "%s", no media was updated
ca_ES: No es pot trobar la biblioteca Seafile anomenada "%s", no s'ha actualitzat contingut

en: Failed to create the catalog, check the debug logs
ca_ES: Error creant catàleg, comprova els logs de depuració

en: Deactivated PHP memory limit
ca_ES: S'ha desactivat el límit de memòria de PHP

en: Reading Catalog: "%s"
ca_ES: Llegint Catàleg: "%s"

en: Start cleaning orphaned media entries
ca_ES: Començant  neteja de les entrades de contingut òrfenes

en: Start adding new media
ca_ES: Començant a afegir nou contingut

en: Start verifying media related to Catalog entries
ca_ES: Començant verificació de contingut de les entrades del Catàleg

en: Start searching new media art
ca_ES: Començant a buscar noves il·lustracions

en: Optimizing database tables
ca_ES: Optimitzant taules de la base de dades

en: User creation failed
ca_ES: Error creant usuari

en: User ID
ca_ES: ID d'usuari

en: The following updates need to be performed:
ca_ES: S'han d'executar les següents actualitzacions:

en: Starting broadcasts...
ca_ES: Començant emissions...

en: UPnP broadcast...
ca_ES: Emissió UPNP ...

en: Done
ca_ES: Fet

en: UPnP backend disabled. Broadcast skipped.
ca_ES: UPNP inhabilitat. Emissió ignorada

en: php-iconv is required for this functionality, quitting
ca_ES: Es requereix php-iconv per aquesta funció, sortint

en: MySQL Port
ca_ES: Port MySQL

en: Type of Catalog (optional)
ca_ES: Tipus de catàleg (opcional)

en: Using: %1$s AND %2$s for file pattern matching
ca_ES: Utilitzant: %1$s AND %2$s per patró d'arxius

en: Listening port, default 8100
ca_ES: Escoltant pel port, per defecte 8100

en: Name of Catalog (optional)
ca_ES: Nom del catàleg (opcional)

en: Running in Test Mode. Use -x to execute
ca_ES: Corrent en mode test. Utilitza -x  per executar

en: Gathers media Art
ca_ES: Recull il·lustracions

en: Optimizes database tables
ca_ES: Optimitza taules de la base de dades

en: Temporarily deactivates PHP memory limit
ca_ES: Desactiva temporalment el límit de memòria de PHP

en: HTTPQ Active Instance
ca_ES: Instància activa HTTPQ

en: Instance Name
ca_ES: Nom de la instància

en: Hostname
ca_ES: Nom de la màquina

en: Stopped
ca_ES: Aturat

en: Paused
ca_ES: Pausat

en: UPnP Active Instance
ca_ES: Instància activa UPNP

en: VLC Active Instance
ca_ES: Instància activa VLC

en: XBMC Active Instance
ca_ES: Instància activa XBMC

en: Ampache ASX Playlist
ca_ES: Llista de reproducció Ampache ASX

en: Vote added
ca_ES: Vot afegit

en: There was a problem creating this directory: %s
ca_ES: Error creant directori: %s

en: There was a problem creating the playlist file "%s"
ca_ES: Hi ha hagut un problema creant l'arxiu de llista de reproducció "%s"

en: Playlist created "%s"
ca_ES: Llista de reproducció "%s" creada

en: by
ca_ES: per

en: Starting Catalog: %s
ca_ES: Engegant Catàleg: %s

en: Examine File...
ca_ES: Examina Arxiu

en: Source: %s
ca_ES: Origen: %s

en: Destin: %s
ca_ES: Destí: %s

en: Create directory "%s"
ca_ES: Crear directori "%s"

en: Copying "%1$s" to "%2$s"
ca_ES: Copiant "%1$s" a "%2$s"

en: Config file is not writable
ca_ES: El fitxer de configuració no es pot escriure

en: Connection to the database failed: Check hostname, username and password
ca_ES: Ha fallat la connexió amb la base de dades: comprova el nom de host, el nom d'usuari i la clau

en: uploaded
ca_ES: pujat

en: played
ca_ES: reproduït

en: Unfollow
ca_ES: Deixar de seguir

en: Follow
ca_ES: Seguir

en: You received a new private message from %s.
ca_ES: Has rebut un missatge privat de %s.

en: Private Message
ca_ES: Missatge privat

note: HINT: Ampache site_title
en: New User Registration at %s
ca_ES: Nou usuari registrat a %s

en: Fullname
ca_ES: Nom sencer

en: Account enabled at %s
ca_ES: Comte activat  a  %s

en: A new user has been enabled. %s
ca_ES: S'ha activat un nou usuari. %s

en: Checking %1$s (%2$s)
ca_ES: Comprovant %1$s (%2$s)

en: Making directory: %s
ca_ES: Creant directori: %s

en: On
ca_ES: Engega

en: Off
ca_ES: Atura

en: Simple M3U
ca_ES: M3U simple

en: Send on Add
ca_ES: Afegir enviar a

en: Send and Clear on Add
ca_ES: Afegir enviar i esborrar a

en: Clear on Send
ca_ES: Enviar netejar a

en: Always
ca_ES: Sempre

en: Year ascending
ca_ES: Any ascendent

en: Year descending
ca_ES: Any descendent

en: Name ascending
ca_ES: Nom ascendent

en: Name descending
ca_ES: Nom descendent

en: Catalog favorites on homepage
ca_ES: Favorits del Catàleg a la pàgina d'Inici

en: Catalog favorites max items
ca_ES: Màxim nombre de favorits del Catàleg

en: Catalog favorites grid view display
ca_ES: Vista en quadricula dels favorits del Catàleg

en: User's avatars from Gravatar
ca_ES: Avatar d'usuari de Gravatar

en: Scrobble songs you play to your Last.FM account
ca_ES: Enviar metadades  de les cançons que reprodueixes al teu compte de Last.FM

en: Users avatar's with Libravatar
ca_ES: Avatar d'usuari amb LibrAvatar

en: Scrobble songs you play to your Libre.FM Account
ca_ES: Enviar metadades de les cançons que reprodueixes al teu compte de Libre.FM

en: Scrobble songs you play to your ListenBrainz Account
ca_ES: Enviar metadades de les cançons que reprodueixes al teu compte de ListenBrainz

en: on
ca_ES: en

en: Shoutbox on homepage
ca_ES: Shoutbox a la pàgina d'inici

en: Shoutbox on homepage max items
ca_ES: Nombre màxim d'items al Shoutbox de la pàgina d'inici

en: Stream control maximal bandwidth (month)
ca_ES: Màxim ample de banda per emissions (mensual)

en: Stream control bandwidth history (days)
ca_ES: Històric d'ample de banda d'emissions (diari)

en: Stream control maximal hits
ca_ES: Màxim d'impactes d'emissions

en: Stream control hits history (days)
ca_ES: Històric d'impactes d'emissions (diari)

en: Stream control maximal time (minutes)
ca_ES: Màxim temps d'emissions (minuts)

en: Stream control time history (days)
ca_ES: Històric de temps d'emissions (diari)

en: Broadcast Edit
ca_ES: Editar emissió

en: Broadcast
ca_ES: Emissió

en: Unbroadcast
ca_ES: Des-emissió

en: Playlist Items
ca_ES: Elements de la llista de reproducció

en: Current Playlist
ca_ES: Llista de reproducció en curs

en: Shoutbox Records
ca_ES: Registre de Shoutbox

en: Private Messages
ca_ES: Missatges privats

en: day | days
ca_ES[0]: dia
ca_ES[1]: dies

en: hour | hours
ca_ES[0]: hora
ca_ES[1]: hores

en: No Update Needed
ca_ES: No es necessita cap actualització

en: Catalog Cleaned
ca_ES: Catàleg netejat

en: Catalog Verified
ca_ES: Catàleg Verificat

en: This subdirectory is not inside an existing Catalog. The update can not be processed.
ca_ES: Aquest directori no està a dins de un Catàleg. La actualització no es pot processar

en: Primary
ca_ES: Primari

en: Name is required
ca_ES: Es requereix Nom

en: Catalog is invalid
ca_ES: Catàleg invàlid

en: Allow Downloads
ca_ES: Permetre baixar

en: Popular Threshold
ca_ES: Entrada popular

en: Transcode Bitrate
ca_ES: Transcodificar elbBitrate

en: Lock Songs
ca_ES: Cançons tancades

en: Force HTTP playback regardless of port
ca_ES: Forçar reproducció HTTP amb independència del port

en: Playback Type
ca_ES: Tipus de reproducció

en: Playlist Type
ca_ES: Tipus de llista

en: Theme
ca_ES: Tema

en: Localplay Access
ca_ES: Accés a la reproducció local

en: Localplay Type
ca_ES: Tipus de reproducció local

en: Allow Streaming
ca_ES: Permetre emissió

en: Allow Democratic Play
ca_ES: Permetre la reproducció democràtica

en: Allow Localplay Play
ca_ES: Permetre reproduir localment

en: Statistics Day Threshold
ca_ES: Estadístiques de les entrades del dia

en: Offset Limit
ca_ES: Fora del límit

en: Rate Limit
ca_ES: Límit de taxa

en: Playlist Method
ca_ES: Mètode de llista

en: Now Playing filtered per user
ca_ES: Reproducció en curs filtrada per usuari

en: Show # played
ca_ES: Mostrar nombre de reproduccions

en: Show current song in Web player page title
ca_ES: Mostrar la cançó en curs al títol de la pàgina del reproductor web

en: Use Subsonic backend
ca_ES: Utilitza el motor Subsonic

en: Authorize Flash Web Player
ca_ES: Autoritzar Reproductor Web Flash

en: Authorize HTML5 Web Player
ca_ES: Autoritzar Reproductor Web HTML5

en: Share Now Playing information
ca_ES: Compartir informació de reproducció en curs

en: Share Recently Played information
ca_ES: Compartir informació de reproducció recent

en: Share Recently Played information - Allow access to streaming date/time
ca_ES: Compartir informació de reproducció recent. Permetre accés a la data/hora d'emissió

en: Share Recently Played information - Allow access to streaming agent
ca_ES: Compartir informació de reproducció recent. Permetre accés a l'agent d'emissió

en: Confirmation when closing current playing window
ca_ES: Demanar confirmació al tancament de la finestra re reproducció en curs

en: Enable URL Rewriting
ca_ES: Activar la reescriptura de URL's

en: Allow Share
ca_ES: Permetre Compartir

en: Broadcast web player by default
ca_ES: Emetre per defecte al reproductor Web

en: Top menu
ca_ES: Menu superior

en: Destination catalog
ca_ES: Catàleg de destí

en: Create a subdirectory per user
ca_ES: Crear un subdirectori per usuarir

en: Post-upload script (current directory = upload target directory)
ca_ES: Script  post-upload (directori actual = directori de rebuda)

en: Use DAAP backend
ca_ES: Utilitza el motor DAAP

en: DAAP backend password
ca_ES: Clau del motor DAAP

en: Use UPnP backend
ca_ES: Utilitza el motor UPNP

en: Limit direct play to maximum media count
ca_ES: Limita la reproducció directa  al màxim de contingut

en: Show Recently Played
ca_ES: Mostrar reproduccions recents

en: Show Now Playing
ca_ES: Mostrar reproducció en curs

en: Web Player browser notifications
ca_ES: Notificacions del reproductor Web al navegador

en: Web Player browser notifications timeout (seconds)
ca_ES: Limit de temps de les notificacions del reproductor Web al navegador (en segons)

en: Authorize JavaScript decoder (Aurora.js) in Web Player
ca_ES: Autoritzar el descodificador JavaScript (Aurora.js) al reproductor web

en: Rename uploaded file according to catalog pattern
ca_ES: Canviar el nom de l'arxiu enviat d'acord amb el patró del catàleg

en: Cache computed SQL data (eg. media hits stats) using a cron
ca_ES: Guarda en cau Dades SQL ( ex: estadístiques de contingut ) utilitzant cron

en: Bit.ly Username
ca_ES: Nom d'usuari Bit.ly

en: Website Title
ca_ES: Títol de la Pàgina Web

en: not rated yet
ca_ES: encara no valorat

en: %s of 5
ca_ES: %s de 5

en: is greater than or equal to
ca_ES: es major que o igual

en: is less than or equal to
ca_ES: es menor que o igual

en: is greater than
ca_ES: es major que

en: is less than
ca_ES: es menor que

en: is true
ca_ES: es veritat

en: is false
ca_ES: es fals

en: contains
ca_ES: conté

en: does not contain
ca_ES: no conté

en: starts with
ca_ES: comença amb

en: ends with
ca_ES: acaba amb

en: is
ca_ES: es

en: is not
ca_ES: no es

en: sounds like
ca_ES: sona com

en: does not sound like
ca_ES: no sona com

en: before
ca_ES: abans

en: after
ca_ES: després

en: Length (in minutes)
ca_ES: Duració (en minuts)

en: My Last Play
ca_ES: Ultima reproducció

en: Played by Me
ca_ES: Reproduït per mi

en: Played by Me (Album)
ca_ES: Reproduït per mi (àlbum)

en: Played by Me (Artist)
ca_ES: Reproduït per mi (Artista)

en: Metadata
ca_ES: Metadades

en: User avatar
ca_ES: Avatar d'usuari

en: Avestan
ca_ES: Avèstic

en: Akan
ca_ES: Àkan

en: Amharic
ca_ES: Amhàric

en: Aragonese
ca_ES: Aragonès

en: Arabic
ca_ES: Àrab

en: Assamese
ca_ES: Assamès

en: Avaric
ca_ES: Àvar

en: Aymara
ca_ES: aimara

en: Azerbaijani
ca_ES: Àzeri

en: Bashkir
ca_ES: Baixkir

en: Belarusian
ca_ES: Bielorús

en: Bulgarian
ca_ES: Bulgar

en: Bengali
ca_ES: Bengalí

en: Tibetan
ca_ES: Tibetà

en: Breton
ca_ES: Bretó

en: Bosnian
ca_ES: Bosnià

en: Catalan
ca_ES: Català

en: Chechen
ca_ES: Txetxè

en: Corsican
ca_ES: Cors

en: Czech
ca_ES: Txec

en: Church Slavic
ca_ES: Eslau eclesiàstic

en: Chuvash
ca_ES: Txuvaix

en: Welsh
ca_ES: Galès

en: Danish
ca_ES: Danès

en: German
ca_ES: Alemany

en: Greek
ca_ES: Grec

en: English
ca_ES: Anglès

en: Spanish
ca_ES: Espanyol

en: Estonian
ca_ES: Estò

en: Basque
ca_ES: Euskera

en: Persian
ca_ES: Persa

en: Finnish
ca_ES: Finès

en: Fijian
ca_ES: Fijià

en: Faroese
ca_ES: Feroès

en: French
ca_ES: Francés

en: Western Frisian
ca_ES: Frisó occidental

en: Irish
ca_ES: Irlandès

en: Scottish Gaelic
ca_ES: Gaelic Escocès

en: Galician
ca_ES: Gallec

en: Hausa
ca_ES: Haussa

en: Hebrew
ca_ES: Hebreu

en: Hindi
ca_ES: Indú

en: Croatian
ca_ES: Croat

en: Haitian
ca_ES: Haitià

en: Hungarian
ca_ES: Hongarès

en: Armenian
ca_ES: Armeni

en: Indonesian
ca_ES: Indonesi

en: Sichuan Yi
ca_ES: Sichuanès

en: Icelandic
ca_ES: Islandès

en: Italian
ca_ES: Italià

en: Japanese
ca_ES: Japonès

en: Javanese
ca_ES: Javanès

en: Georgian
ca_ES: Georgià

en: Kongo
ca_ES: Koongo

en: Kikuyu
ca_ES: Kikuiu

en: Kalaallisut
ca_ES: Groenlandès

en: Kannada
ca_ES: Kanarès

en: Korean
ca_ES: Coreà

en: Kashmiri
ca_ES: Caixmir

en: Kurdish
ca_ES: Kurd

en: Cornish
ca_ES: Còrnic

en: Kirghiz
ca_ES: Kirguís

en: Latin
ca_ES: Llatí

en: Luxembourgish
ca_ES: Luxemburguès

en: Limburgish
ca_ES: Limburguès

en: Lao
ca_ES: Laosià

en: Lithuanian
ca_ES: Lituà

en: Latvian
ca_ES: Letó

en: Malagasy
ca_ES: Malagaix

en: Marshallese
ca_ES: Marshallès

en: Macedonian
ca_ES: Macedoni

en: Malayalam
ca_ES: Malaiàlam

en: Mongolian
ca_ES: Mongol

en: Malay
ca_ES: Malai

en: Maltese
ca_ES: Maltès

en: Burmese
ca_ES: Burmès

en: Nauru
ca_ES: Nauruà

en: Norwegian Bokmal
ca_ES: Bokmål

en: North Ndebele
ca_ES: Ndebelès del Nord

en: Nepali
ca_ES: Nepalí

en: Dutch
ca_ES: Holandès

en: Norwegian Nynorsk
ca_ES: Nynorsk

en: Norwegian
ca_ES: Norueg

en: South Ndebele
ca_ES: Ndebelès del Sud

en: Chichewa
ca_ES: Nyanja

en: Occitan
ca_ES: Occità

en: Ossetian
ca_ES: Osseti

en: Polish
ca_ES: Polac

en: Pashto
ca_ES: Paixtu

en: Portuguese
ca_ES: Portugués

en: Romanian
ca_ES: Rumanès

en: Russian
ca_ES: Rus

en: Kinyarwanda
ca_ES: Ruandès

en: Sanskrit
ca_ES: Sànscrit

en: Sardinian
ca_ES: Sard

en: Northern Sami
ca_ES: Sami Septentrional

en: Sinhala
ca_ES: Singalès

en: Slovak
ca_ES: Eslovac

en: Slovenian
ca_ES: Eslovè

en: Samoan
ca_ES: Samoà

en: Shona
ca_ES: Xona

en: Somali
ca_ES: Somalí

en: Albanian
ca_ES: Albanès

en: Serbian
ca_ES: Serbi

en: Southern Sotho
ca_ES: Sesotho

en: Sundanese
ca_ES: Sondanès

en: Swedish
ca_ES: Suec

en: Swahili
ca_ES: Suahili

en: Tamil
ca_ES: Tàmil

en: Tajik
ca_ES: Tadjik

en: Thai
ca_ES: Tai

en: Turkmen
ca_ES: Turcman

en: Tagalog
ca_ES: Tagal

en: Tonga
ca_ES: Tongalès

en: Turkish
ca_ES: Turc

en: Tatar
ca_ES: Tàtar

en: Tahitian
ca_ES: Tahitià

en: Uighur
ca_ES: Uigur

en: Ukrainian
ca_ES: Ucraïnès

en: Vietnamese
ca_ES: Vietnamès

en: Volapuk
ca_ES: Volapük

en: Walloon
ca_ES: Való

en: Wolof
ca_ES: Wòlof

en: Yiddish
ca_ES: Ídix

en: Yoruba
ca_ES: Ioruba

en: Chinese
ca_ES: Xinés

en: Accept
ca_ES: Aceptar
